Včeraj se ja na Dunaju začelo Odprto prvenstvo Avstrije, na katerem je prijavljenih preko 100 igralkin igralcev iz več kot 15 držav. Med njimi je tudi Slovenija, ki s 4 nastopajočimi sicer ne sodi v vrh po številu prijavljenih, so pa naši igralci že prvi dan dokazali, da se lahko povsem enakovredno kosajo z igralci drugih držav.

Prvi je v igrišče stopil Andraž Demšar (SqK Škofja Loka) in se pomeril s Slovakom Dvoncem. Slovak,
ki je za glavo večji od Andraža in tudi telesno neprimerno močnejši je že v prvem nizu doživel šok.
Andraž je namreč pokazal izredno igro in dobesedno pospravil tekmeca z igrišča. V nadaljevanju je
tekmec nekoliko spremenil taktiko, kar se je poznalo na igri in dobil naslednja dva niza, ki pa sta bila
zelo izenačena in bi jih z nekoliko več sreče lahko dobil tudi Andraž. Vseeno pa se Andraž ni ustrašil
in je v nadaljevanju uspel dvigni igro na višjo raven in ponovno prevzel pobudo in osvojil naslednja
dva niza. Na koncu se je izkazalo, da je bila to ena od najdaljših tekem dneva, ki je privabila veliko
število gledalcev in je bilo vzdušje temu primerno.

Z dobro popotnico se je Andraž v drugem krogu pomeril z 2. nosilcem Davidom Zemanom (Češka).
Tudi v tej tekmi se je vse začelo po naših željah in Andraž je popolnoma zasenčil tekmeca v prvem
nizu. Prava drama pa se je odvijala v naslednjih dveh, ko sta igralca prikazala izjemno igro, pri kateri
je bil rezultat ves čas zelo izenačen. Nažalost pa je Čeh na koncu vselej uspel vnovčiti svoje izkušnje
in tudi neprimerno boljšo fizično pripravljenost ter tesno zmagal naslednja dva niza. V četrtem nizu
pa je Andraž vidno utrujen s težavo ohranjal žogico v igri in Čeh je slavil zmago.

Zmago v prvem krogu je slavil tudi Miha Simonič (SqK Konex). Domačemu tekmecu tudi v enem
trenutku ni omogočil razviti svoje igre in ves čas odlično nadzoroval potek igre in slavil v 3 nizih.
Veliko težje delo ga je čakalo v drugem nizu, ko se je pomeril z veliko bolj izkušenim Akos Szücs. Tekma
je bila ves čas izenačeno in pravi užitek je bilo gledati našega igralca, ki se tudi v enem trenutku
ni ustrašil in se boril do zadnje točke. Z nekoliko več sreče, malo večje potrpežljivosti, predvsem
pa tovrstnih izkušenj, bi Miha imel vsekakor povsem realne možnosti za zmago proti takšnim
tekmecem. To bi pa že pomenilo preboj med najboljših 8, kar bi vsekakor bil izjemen rezultat.

Zmago v predkrogu je zabeležil tudi Aljaž Peternelj (SqK Škofja Loka), ki pa pozitivnih izkušenj in
energije nekako ni uspel odnesti s seboj v prvi krog tekmovanja, kjer ga je čakal 5-8 nosilec Slovak
Peter Hruzik. Tekmec je nadziral igro in Aljaž nikakor ni našel prave igre proti kakovostnemu
tekmecu.

Nažalost je poraz v prvem krogu zabeležila tudi Pija Brglez (SqK Maribor), kateri je nasproti stala
Poljakinja Natalia Ryfa. V preveč živčni tekmi je Pija osvojila prvi niz, vendar se nikakor ni uspela
sprostiti in to se je poznalo v nadaljevanju igre. Izkazalo se je, da je bil drugi niz odločilen. Tekmici sta
bili enakovredni, obe sta točki osvajali v sklopih, na koncu pa je imela Poljakinja nekoliko več sreče. V
nadaljevanju se Pija nikakor ni znašla in razigrana tekmica je nekoliko presenetljivo in prelahko prišla