V ljubljanskem športnem centru Squashland je v petek in soboto, 1. in 2. oktobra, potekalo Balkansko posamično prvenstvo v skvošu, ki se ga je iz petih držav udeležilo 52 igralcev v petih kategorijah. Tri naslove balkanskih prvakov so osvojili slovenski predstavniki – Nina Kustec v kategoriji članic, Pika Rupar med mladinkami do 19 let ter Rok Repovž med člani nad 35 let. Sicer pa so Slovenci v vseh kategorijah osvojili kar devet odličij.

Precejšnje presenečenje je pripravila Nina Kustec, ki je po 41 minutah v petih napetih nizih premagala favoritinjo tekmovanja, Franko Vidović (11-8, 8-11, 14-12, 10-12, 11-8). Med moškimi je v finalu Martin Kegel po izključitvi Rožleta Langusa pričakovano ponovno osvojil naslov balkanskega prvaka (11-6, 11-2, 4-1).

Med mladinkami, kjer so prevladovale slovenske igralke je Pika Rupar v finalu premagala Niko Urh (6-11, 12-10, 11-5, 11-6). V konkurenci mladincev pa je naslov osvojil Romun Goian Dumitru, ki je v štirih nizih premagal Luko Kusteca (11-6, 8-11, 11-4, 11-8).