V četrtek je imela moška ekipa težko preizkušnjo, ki pa jo je opravila z odliko. Po porazu z Avstrijo in remiju z Estonijo so se moški uvrstili v četrtfinale. Ženske so kljub eni zmagi izgubile z Rusijo in se bodo borile za mesta od 9. do 12.

Glavni sponzor slovenske squash reprezentance

Najprej smo se pomerili z Avstrijci: na igrišču št. 1 sva imela tekmo jaz in Jošt, medtem ko sta Blaž in Mark igrala na sosednjem igrišču. Tekma s starim znancem Jakobom je bila polna vzponov in padcev, borbena in dolga (80 minut!). Že skoraj dobljeni 1. niz sem zapravil, si težko priboril drugega, v tretjem se je zdelo, da ima nasprotnik težave sam s seboj, v četrtem sem napravil preveč neizsiljenih napak, zadnji pa je bil ponovno boj za vsak centimeter igrišča.

Med mojo tekmo smo na sosednjem igrišču že izgubili dve tekmi s 3:0 (Blaž, Mark). Jošt je v tekmo vstopil suvereno, igral napadalno ter zadel nekaj izjemnih udarcev, vendar ni uspel prevzeti iniciative in nasprotniku vsiliti svoje igre.

Tekmo proti Estoniji sva ponovno začela jaz in Blaž, vsak na svojem igrišču. Od tekme z Avstrijo je minilo manj kot štiri ure, za Estonce pa je bila to šele prva tekma tisti dan. Prav gotovo voda na njihov mlin.

Sam sem potreboval kar nekaj časa, da sem prišel v ritem, visok nasprotnik pa je s svojim pokrivanjem sredine igrišča, močnimi udarci in natančnostjo spredaj dobil prvi niz. Sicer pa se je že v prvem nizu pokazalo, da bo fizično težko zdržal do konca tekme, če ga spravim pod pritisk in podaljšam točke. Vendar nasprotnik ni zlahka prepustil zmage. Položaj je reševal tudi z dobrimi »kill« udarci. V 5. setu sem le izvlekel zmago.

Mark je s svojim nasprotnikom igral precej osnovne igre, pri čemer je nasprotnik točke dobival z »boast« udarci. Tekma je bila sicer izenačena, vendar mu je v zaključkih nizov zmanjkalo energije.

Blažev nasprotnik je igral napadalno in močno. V ključnih trenutkih je nasprotnik odigral bolje, predvsem pa je Blaž takrat naredil preveč neizsiljenih napak.

Tekmo proti Estoniji smo sicer imeli že za izgubljeno, potem pa je na igrišče stopil Jošt, ki je s svojo neverjetno borbenostjo, nekaj izjemnimi udarci in številnimi pogovori s sodnikom priboril zmago Sloveniji.

Šele po prihodu v hotel smo se izjemno razveselili, saj smo kljub rezultatu 2:2 proti Estoniji in manj dobljenih nizih osvojili 2. mesto v predtekmovalni skupini A. Tekma proti Estoniji se je namreč štela za remi in ne kot zmaga Estonije. Joštova borbenost do konca in trud celotne ekipe je botroval temu, da smo na koncu imeli enako število ekipnih zmag in porazov kot Estonija. Pri tem smo dosegli eno posamično tekmo več kot Estonci in se uvrstili med prvih 8 na tem prvenstvu.

V petek igramo četrtfinalno tekmo proti Ukrajincem, in sicer ob 11.00 po lokalnem času (12.00 po slovenskem času)!

Dekleta igrajo za 9.-12. mesto

Po včerajšnjem tesnem porazu proti Portugalkam smo si zelo želele zmage proti Rusinjam. V tekmo smo šle suvereno in samozavestno, vendar so bile nasprotnice žal premočne. Jutri nas čakajo Grkinje in reprezentanca Isle of Man.