SloTeam2V Amsterdamu od 1. do 4. maja poteka Evropsko ekipno prvenstvo, na katerem v tretji diviziji nastopata ženska in moška reprezentanca Slovenije. S prizorišča prvenstva nam povzetke in komentarje pripravlja Martin Mošnik.

Moška in ženska ekipa sta prvi dan Evropskega ekipnega prvenstva pričeli z krajšim jutranjim treningom, ob 10:00 pa se je ženska ekipa pomerila proti Maltežankam.

Tekma proti Maltežankam ni šla po slovenskih načrtih, saj so Maltežanke pokazale dovršeno igro in bile boljše v vseh vidikih igre, Nada pa je bila edina, ki ji je uspelo osvojiti niz proti nasprotnici.

Prva je z dvobojem pričela Pija Brglez, ki ni našla pravega orožja proti hitri igri nasprotnice.

Pia Erjavec je svojo igro iz niza v niz stopnjevala tako, da je v tretjem nizu bila igra že enakovredna, vendar je Theresa Camilleri pri vodstvu Pie z 6:5, dosegla 4 zaporedne točke in tekmo prevesila na svojo stran z rezultatom 3:0. Po končani tekmi z Malto smo si ogledali tekmo na centralnem igrišču, ki je rezervirano za tekme prve divizije, nato je sledilo kosilo.

SlovenijaVsIsraelOb 15:00 je moška ekipa igrala proti Izraelu, ženska pa poti Hrvaški:

Moški igramo tekme s štirimi igralci, na dveh igriščih, vrstni red dvobojev pa je vsak dan drugačen. Danes sva z dvobojem pričela jaz in Matic. Igral sem proti staremu znancu Idu Avronu, s katerim sem odigral že kar nekaj dvobojev in nikoli zmagal. Tokrat je bilo drugače. Kljub slabšemu začetku sem v 1. nizu kmalu povedel vendar na koncu naredil napak in ga izgubil. Drugi trije nizi so postregli z nekaj daljšimi izmenjavami, kjer pa je Ido naredil preveč neizsiljenih napak, da bi lahko resno ogrozil mojo zmago.

Maticu se je dobro načrtovana taktika obrestovala v prvem nizu, igra pa se je obrnila v nasprotnikovo korist v 3. nizu pri rezultatu 8:9 sodnik dosodil no let pri »čistem« stroke-u. V zadnjem nizu se je nasprotnik razigral in zadeval nemogoče udarce.

Miha je tekmo začel odločno, imel stvari pod nadzorom in nič ni kazalo, da se lahko tekma prevesi v nervozen peti niz. Izraelec je bil zelo borben in dobil naslednji drugi niz. igra je bila, razen v tretjem nizu bila zelo enakovredna, do izraza pa je prišla Mihova kreativna igra.

Andrej je začel dobro, vse do rezultata 5:5 v prvem nizu, kjer pa je Nir Zisman prevzel pobudo in rutinirano zmagal dvoboj.

11-6 4-11 8-11 4-11 (29 min)

Dekleta so proti Hrvaticam pokazale zrelo igro ter tudi po zaslugi poznavanja nasprotnic, zmagale z rezultatom 2:1

4-11 11-7 6-11 4-11 (21 min)

Jutri ob  10:00 moška ekipa igra proti Norvežanom, ob isti uri pa igrajo ženske proti Rusiji. Moško ekipo čaka pomembna preizkušnja, saj mora iztržiti vsaj neodločen rezultat ali zmago.

Sedaj pa nas čaka počitek in psihološka priprava na jutrišnja dvoboja.