Tretji dan Evropskega ekipnega prvenstva Divizije 3, ki ga v Ljubljani gosti Športni center Squashland, je bil zaznamovan s polfinalnimi tekmami v ženski in moški konkurenci

Najprej so na igrišče stopili fantje, ki so se v tekmi za razvrstitev od 5. do 8. mesta pomerili z Malto. Prvo točko je za Slovenijo priigral Luka Kustec, ki je s 3:1 premagal prvega igralca Malte, Nialla Engererja. Žal pa v nadaljevanju ni šlo po slovenskih računih in nasprotniki z Malte so dobili preostale tri tekme. Še najbližje uspehu je bil najmlajši v ekipi, Jošt Dolinar, ki je proti Duncanu Stahlu dobil en niz (1:3).

Slovenci se bodo v svoji zadnji tekmi na prvenstvu v soboto ob desetih pomerili z Grki za končno sedmo mesto.

V finale sta se uvrstili ekipi Izraela in Ukrajine, ki sta v polfinalu premagali Norveško in Hrvaško. S tem sta si obe ekipi že zagotovili napredovanje v drugo divizijo na naslednjem evropskem ekipnem prvenstvu.

V prvi tekmi polfinala proti Portugalski je Nina Kustec s 3:1 v napetih nizih premagala Catarino Nunes. Rezultat je v drugi tekmi izenačila Sofia Aveiro Pita, ki je z enakim izidom premagala Piko Rupar. Odločitev o uvrstitvi v finale je tako obstala na ramenih dveh mladink, Nanje Urh in Marie Arseniev. Nanja je odlično začela tekmo in dobila prvi niz, vendar ji je potem v naslednjih treh zmanjkalo, da bi prevesila tekmo v slovensko korist. Tako se bodo Slovenke v soboto ob 11:30 pomerile za tretje mesto s Švedinjami, ki so v polfinalu izgubile z Dansko.

Malta Slovenija 3 – 1
Niall Engerer Luka Kustec 1 – 3 12-10 4-11 8-11 7-11
Duncan Stahl Jošt Dolinar 3 – 1 11-2 3-11 12-10 11-4
Daniel Zammit-Lewis Martin Mosnik 3 – 0 11-8 11-3 11-6
Kijan Sultana Žan Bombek 3 – 0 11-3 11-6 11-8