Slovenski squash si bo prav gotovo zapomnil odprto mladinsko prvenstvo v Švici, saj takih uspehov na turnirjih za super serijo še nismo dosegli. Poleg dveh zmag so slovenski predstavniki osvojili še četrto in peto mesto.

Nedelja je bila dan za finalne obračune, v katerih sta nastopili Nanja Urh v kategoriji do 15 let in Sara Nedič v kategoriji do 13 let. Nanja je prišla do finala brez izgubljenega niza, na zadnji tekmi pa se je morala proti Nemki Mayi Weishar kar potruditi. Končni rezultat je bil 3:1 (15-13 8-11 11-6- 11-3). Njen trener Franc Langus je po zmagi povedal: »Oddala je niz, to pa je tudi vse. Težko opišem njene kvalitete. Je tiha, posluša in prikima, vstopi v igrišče in to tudi postori. Bravo!«

Sara je do finala odigrala pet dvobojev in izgubila samo en niz v polfinalu proti Francozinji Laporte. V finalu jo je čakala druga nosilka, Ukrajinka Kristina Begeba. Končni izid je bil sicer 3:0, a pot do zmage ni bila lahka (11-8 16-14 11-9). Še drugič bravo!

Za kolajno se je borila tudi Nika Urh (GU17), a je v boju za tretje mesto morala čestitati Rusinji Esini, ki je zmagala s 3:0 (11-6 11-6 11-8). Lep uspeh je dosegla tudi Zoja Berce (GU13) s petim mestom. V zadnjem dvoboju je bila s 3:0 boljša od Nemke Hennig (11-6 11-4 11-7).

Luka Kustec (BU17) je trikrat zmagal in dvakrat izgubil, obakrat pa sta bila zanj usodna angleška igralca. Na koncu je zasedel 18. mesto, Timotej Jenko pa je bil v isti kategoriji 28.

Lana Nedič (GU17) in Julija Vidic (GU15) sta v Švici nabirali izkušnje, pri čemer je bila Julija uspešnejša, saj si je priborila eno zmago.